Nowy dyrektor marketingu w dziale mobilnym Samsunga

Opublikowano: 2015-02-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsungNa niecały miesiąc przed oczekiwaną prezentacją flagowego Samsunga Galaxy S6, firma wyznaczyła nowego szefa marketingu działu zajmującego się smartfonami.

Rzeczniczka prasowa Samsunga potwierdziła, że Lee Sang-chul (wcześniej dyrektor operacyjny firmy na rynek rosyjski) został mianowany nowym szefem marketingu działu mobilnego. Jego poprzednik, Kim Seok-pil ustąpił ze stanowiska. Reuteres donosi, że decyzja ta została podjęta wskutek problemów zdrowotnych Kima, który powinien jednak wrócić do pracy w późniejszym czasie, lecz już na inne stanowisko.

Głównym zadaniem Lee Sang-chula, który pracował również jako dyrektor operacyjny na rynek Ameryki Łacińskiej, będzie nadzorowanie premiery nowych smartfonów z linii Galaxy S, a więc Galaxy S6 i jego odmiany z wygiętym ekranem. Sukces tych urządzeń jest bardzo ważny dla koreańskiego producenta, którego przychody ze sprzedaży smartfonów spadły w IV kwartale o 64% względem tego samego okresu, rok wcześniej. Analitycy twierdzą, że Samsung nie może pozwolić sobie na kolejną wtopę w segmencie urządzeń z najwyższej półki cenowej po stosunkowo słabszym przyjęciu i gorszej niż zakładano sprzedaży flagowego Samsunga Galaxy S5.

Źródło: Reuters

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.