Nowy iPad będzie miał ekran jak boisko?

Opublikowano: 2014-08-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

iPad

Od kilku miesięcy pojawiają się plotki dotyczące rzekomej większej wersji iPada. Być może jest w nich ziarno prawdy.

W sieci pojawiły się wiadomości o tym, że koncern Apple pracuje nad nowym modelem tabletu z rodziny iPad. Na razie na temat specyfikacji urządzenia wiadomo niewiele, jednak według nieoficjalnych doniesień z siedziby Apple’a w Cuperitno nowy tablet ma mieć wyświetlacz o przekątnej aż 12.9 cali.

Jeśli informacje są prawdziwe, to nowy iPad należałby do kategorii rzadkich, największych tabletów, w której obecnie nie jest zbyt tłoczno – na rynku dostępne są między innymi  Samsung Galaxy Note Pro 12.2 lub Surface Pro 3 z ekranem o przekątnej 12 cali.

Obserwatorzy rynku urządzeń mobilnych podkreślają, że Apple jest ostatnio zmuszony do wywołania lekkiego zamieszania w swojej ofercie tabletów i ponownego przyciągnięcia do nich uwagi użytkowników. Ostatnie wyniki sprzedaży wskazują bowiem, że klienci Apple’a coraz częściej wybierają, zamiast tabletów, smartfony z dużymi ekranami. Być może dlatego według pogłosek dostawcy pracujący dla Apple’a rozpoczęli już produkcję zmodernizowanych iPadów z wyświetlaczem 9.7 cala, przygotowują się też do wytwarzania nowej wersji iPada mini, jednak na jej temat nic więcej na razie nie wiadomo.

Źródło: Bloomberg

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.