Nowy iPad Pro zamiast iPada Air 3?

Opublikowano: 2016-02-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-ipad_pro-4Apple ma zaprezentować w przyszłym miesiącu iPhone’a 5se i nowy tablet. Serwis 9to5Mac donosi, że będzie nim mniejszy wariant iPada Pro, a nie jak sugerowano wcześniej – iPad Air 3.

Z przekazanych informacji wynika, że Apple zamierza wydać 9.7-calowego iPada Pro, który zaoferuje niemal identyczne podzespoły jak 12.9-calowy model. Nie zabraknie więc wydajnego procesora A9X, 4 GB pamięci RAM i czterech głośników stereo. Tablet ma być również dostępny w tych samych kolorach (złoty, srebrny i gwiezdna szarość) i wersjach pojemnościowych (32 i 128 GB).

Zdaniem 9to5Mac mniejszy iPad Pro otrzyma ponadto złącze Smart Connector, do które podłączymy specjalnie przygotowaną klawiaturę-etui Smart Keyboard, oraz rysik Apple Pencil, rozróżniający wiele poziomów nacisku i kąty nachylenia.

Całkiem prawdopodobne, że wraz z premierą nowego iPada zakończy się produkcja i sprzedaż iPada Mini 2 i pierwszej generacji iPada Air. W ten sposób Apple ujednolici swoje portfolio tabletów, podobnie jak zrobiło to w przypadku Macbooków.

Premiera urządzenia ma się odbyć 15 marca. Razem z nim zadebiutować ma 4-calowy iPhone 5se.

Źródło: 9to5Mac

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.