Nowy Nexus 6P dostrzeżony w Geekbench

Opublikowano: 2016-04-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-htc-nexus-2016Wiele wskazuje, że za tegoroczne smartfony linii Nexus będzie odpowiadał HTC. Specyfikacja jednego z nich, będącego nową wersją Nexusa 6P, wyciekła właśnie do sieci.

W bazie Geekbench pojawił się wpis dotyczący urządzenia o nazwie „google Nexus 6P”, które z pozoru wygląda na ubiegłoroczny model przygotowany przez Huawei, jednak spoglądając na załączoną specyfikację nietrudno dostrzec pierwsze różnice.

Nowy Nexus 6P ma być wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 (S810 w wariancie z 2015 roku) i 4 GB pamięci RAM (3 GB w Huawei Nexus 6P). Przetestowany prototyp działał w oparciu o Androida N, który aktualnie jest dostępny w wersji Developer Preview dla urządzeń z serii Nexus.

news-nexus6p-2016

Możliwe, że jest to smartfon produkcji HTC, o czym spekuluje się od dłuższego czasu. Wskazuje na to m.in. Evan Blass, który twierdzi, że w tym roku na rynek trafią dwa modele HTC Nexus o kodowych nazwach M1 i S1. Z drugiej jednak strony niewykluczone, że Huawei i Google zamierzają po prostu odświeżyć istniejącego Nexusa 6P. Jeśli się to potwierdzi, debiut urządzenia powinien nastąpić już w przyszłym miesiącu na konferencji Google I/O.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.