Nowy Nexus od LG z aparatem 3D?

Opublikowano: 2015-06-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lg-nexus5Zgodnie z nowymi doniesieniami pochodzącymi z Korei Południowej, Google współpracuje z LG nad tegorocznym Nexusem, który, jeśli wierzyć plotkom, będzie wyposażony w całkiem imponującą technologie i zadebiutuje tuż przed końcem roku.

Informacje na temat nowego Nexusa pojawiają się już od dłuższego czasu. Najciekawszą kwestią było do tej pory to, kto będzie odpowiadał za jego produkcję. Wymieniano Huawei, LG, a nawet Xiaomi. Obecnie niewykluczone, że w 2015 roku ujrzymy dwa urządzenia serii Nexus – po jednym od innego producenta. Samych szczegółów odnośnie smartfonów nie ma zbyt wiele, ale te, które się pojawią, są coraz bardziej interesujące.

Według serwisu iNews 24, Google pracuje wspólnie z LG i Qualcommem nad nowym telefonem, w którym zobaczymy kilka interesujących funkcji, a najciekawszą wydaje się być aparat fotograficzny z technologią 3D. Źródło nie podało dokładnych informacji, ale prawdopodobnie mowa tutaj o dwukamerowej konfiguracji w połączeniu z czujnikami podczerwieni. Można się domyślać, że pozwoli to na wykonywanie zdjęcia, do którego następnie będą dodawane różne efekty, przez co uzyskamy fotografie z głębią. Możliwe również, że nowy Nexus od LG wykorzysta technologię znaną z Project Tango, umożliwiająca śledzenie ruchu i trójwymiarowe mapowanie obiektów oraz otoczenia. Ponadto, podwójny aparat mógłby znacząco poprawić jakość zdjęć w słabym oświetleniu.

Następca Motoroli Nexus 6 ma zostać zaprezentowany w październiku tego roku i co ciekawe, od początku ma pracować w oparciu o system operacyjny Android M. Możemy się też spodziewać implementacji czytnika linii papilarnych, a w kwestii specyfikacji spekuluje się, że LG Nexus będzie miał m.in. Snapdragona 808, 3 GB RAM oraz 5.2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD.

Źródło: Phonearena, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.