Nowy tablet Samsunga z procesorem Intel i 4 GB RAM dostrzeżony w Geekbench

Opublikowano: 2015-05-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-galaxy-tabW bazie danych platformy testowej Geekbench pojawił się nieznany do tej pory tablet Samsunga o nazwie kodowej CHOPIN-LTE. Dzięki temu poznaliśmy część jego specyfikacji oraz wydajność.

W tej chwili wiemy jedynie, że CHOPIN-LTE pracuje pod kontrolą systemu Android 5.1 Lollipop i jest napędzany przez jeden z najnowszych i lepszych procesorów mobilnych od Intela – Atom x5-Z8500, oparty na 14 nanometrowej architekturze Cherry Trail, taktowany 2.24 GHz. Ponadto, urządzenie zaoferuje aż 4 GB pamięci operacyjnej RAM i zgodnie z nazwą, wsparcie dla łączności LTE.

news-samsung-chopin_lteTaka konfiguracja według Geekbench zapewnia 1005 punktów w teście na jeden rdzeń i 3425 punktów dla wszystkich czterech rdzeni. Oznacza to, że tablet jest niemal równie wydajny jak Samsung Galaxy Note 4 z procesorem Exynos, a jednocześnie sprawuje się, przynajmniej w teorii, lepiej niż Galaxy Note Edge ze Snapdragonem 805.

Źródło: Phonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.