Nowy wygląd e-maila z fakturą metodą Orange na walkę z cyberprzestępcami

Opublikowano: 2014-11-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange

news-orange-emailZ uwagi na coraz częstsze ataki phishingowe, w których cyberprzestępcy podszywali się pod Orange Polska, operator zdecydował się na nowy wygląd e-maila z fakturą. Wraz z dniem 4 listopada rozpoczęto wdrażanie zmian.

Phishing, czyli wyłudzanie poufnych informacji osobistych poprzez podszywanie się pod instytucję lub osobę godną zaufania, od dawna jest zmorą nie tylko telekomów, ale przede wszystkim ich klientów. Dla internetowych przestępców takie praktyki są normą, zatem mniej uważni użytkownicy często mogli dać się zwieść podrobionym fakturom, udostępniając swoje dane personalne oraz wpłacając zawarte na falsyfikatach kwoty.

Nowy e-mail z fakturą Orange będzie personalizowany. Na samym początku będzie zawierał numer konta klienta. Jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości, będzie można sprawdzić czy numer w wiadomości jest zgodny z numerem zamieszczonym na wcześniejszych fakturach lub z numerem na umowie.

Wprowadzanie zmian dla usług telefonii komórkowej Orange Polska i nju mobile weszło w życie z dniem 4 listopada, a od 6 listopada także dla usług stacjonarnych.

Źródło: Orange

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.