Nowy wyświetlacz Quad HD od LG

Opublikowano: 2015-04-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg-ekran-qhdLG Display zaprezentowało najnowszy 5.5 calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości Quad HD (1440 x 2560 pikseli), który pojawi się w nadchodzącym LG G4.

Wielkość ekranu i jego rozdzielczość nie została zmieniona względem zeszłorocznego LG G3, ale tego samego nie można powiedzieć o pozostałych parametrach panelu. Zdaniem producenta, nowy wyświetlacz IPS wnosi wiele usprawnień. Oferuje on znacznie bogatsze i dokładniej odwzorowane kolory za sprawą 120% gamy kolorów. Ponadto, jasność została zwiększona o 30% (bez narażania żywotności baterii), a kontrast jest ponoć o 50% większy niż w „tradycyjnych” ekranach QHD LCD. Co więcej, nowy panel LG doczekał się technologii Advanced In-Cell Touch (AIT), dzięki któremu reaguje on na dotyk nawet w przypadku, gdy na jego powłoce znajdują się krople deszczu.

Wyświetlacz ten trafi do flagowego LG G4, który zostanie pokazany 28 kwietnia na specjalnie zorganizowanej konferencji. Stopniowo też poznajemy dokładną specyfikację urządzenia. Z początku dochodziło wiele sprzecznych informacji na ten temat. Wydaje się jednak, że za sprawą testu GFXBech poznaliśmy ostateczne, choć jeszcze nie do końca pełne dane techniczne smartfona.

Źródła: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.