Nuclun - ośmiordzeniowa bestia pod maską LG G3 Screen

Opublikowano: 2014-10-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #sprzęt / podzespoły

img-chipset-2Podczas gdy większość producentów urządzeń mobilnych wyposaża się w procesory firm takich jak Qualcomm lub Nvidia, niektórzy korzystają z własnych rozwiązań. Jednym z nich jest LG, który podobnie jak Samsung i Huawei stworzył swój własny czip.

Plotki, że koreański gigant elektroniki – LG, ma zamiar wypuścić swój własny mobilny układ okazały się prawdziwe. Potwierdziło się, że firma, podobnie jak Samsung, który wyprodukował procesor Exynos, podąża tą samą drogą. Nazwa układu scalonego opartego na technologii lidera rozwiązań mikroprocesorowych, firmy ARM, brzmi Nuclun. Jest to ośmiordzeniowy czip złożony z czterech wydajnych rdzeni Cortex A15 taktowanych 1.5 GHz i czterech energooszczędnych Cortex A7 z zegarem 1.2 GHz w technologii big.LITTLE. Oznacza to, że poszczególne rdzenie wykorzystywane są w zależności od zapotrzebowania na moc obliczeniową. Na razie nie wiadomo jednak, czy wszystkie rdzenie będą mogły pracować jednocześnie.

Układ ten jest sercem smartfona, który na rynek trafi jako LG G3 Screen. Model ten charakteryzuje się 5.9-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD, 32 GB wbudowanej pamięci, gniazdem na karty microSD oraz 2 GB pamięci RAM. Telefon ma również aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofokusem. Dodatkowo nie zabrakło 2.1-megapikselowej przedniej kamerki oraz baterii o pojemności 3000 mAh. System operacyjny, to Android w wersji 4.4 KitKat z autorskim interfejsem LG, znanym ze standardowego LG G3.

Model ten niestety będzie oferowany wyłącznie na terenie Korei Południowej. Obecnie nie wiadomo nic na temat ewentualnej premiery na terenie reszty świata.

Źródło: Recode, CNET

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.