Nvidia wytacza prawnicze działa przeciwko Samsungowi i Qualcommowi

Opublikowano: 2014-09-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

Legalny

Koncern twierdzi, że niektóre z najnowszych urządzeń mobilnych wykorzystują jej patenty dotyczące przetwarzania grafiki. Sprawa dotyczy między innymi Galaxy Note 4 oraz Galaxy Note Edge.

Wygląda na to, że będziemy mieli kolejną wojnę patentową na elektronicznym rynku. Koncern Nvidia oświadczył, że firma Qualcomm, producent chipów graficznych Adreno bezprawnie wykorzystuje opracowaną przed Nvidię technologię przetwarzania grafiki.

W zasięgu rażenia znanego producenta kart graficznych znalazł się także koncern Samsung, który wykorzystuje rozwiązania Qualcomm między innymi w smartofnach Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge.

Nvidia kieruje swoje zarzuty także do innych producentów podzespołów graficznych – ARM Holdings i Imagination Technologies, na razie jednak wystąpiła na drogę prawną jedynie przeciwko Samsungowi i Qualcomm.

Obserwatorzy rynku IT przypuszczają, że w przypadku sądowej wygranej Nvidii może się okazać, że ceny smartfonów i tabletów znacząco wzrosną.

Samsung wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że po prawnej analizie zarzutów Nvidii będzie na nie reagował na drodze prawnej. Qualcomm i pozostali wspomniani producenci układów graficznych nie zajęli na razie stanowiska.

Źródło: ZDNet

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.