Odświeżona Motorola Moto E coraz bliżej

Opublikowano: 2015-02-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-moto-e-2015-1O tym, że kolejna wersja Moto E jest już w produkcji było wiadomo od jakiegoś czasu. Oficjalnej zapowiedzi ze strony Motoroli nie było, ale dzięki sklepowi Best Buy można zobaczyć, jak prezentuje się smartfon w edycji na rok 2015.

Motorola Moto E, kontynuując sukcesy swoich “moto-braci” okazała się świetnym urządzeniem za atrakcyjną cenę. Specyfikacją nie powalała, ale w swojej klasie nie miała zbyt wielu porządnych konkurentów. Przełożyło się to na bardzo dobrą sprzedaż, a producent, idąc za ciosem wziął się za odświeżenie budżetowego smartfona. Co zaoferuje Moto E (2015)?

Głównie zmiany w kilku podzespołach, które doczekały się stosownego ulepszenia. Ekran będzie miał przekątną 4.5 cala (poprzednik 4.3 cala) i rozdzielczość qHD, czyli 540 x 960 pikseli. Procesor ulegnie znacznej modyfikacji – zamiast dwurdzeniowej jednostki pojawi się układ z rodziny Snapdragon 400 (cztery rdzenie) o taktowaniu 1.2 GHz. Dwukrotnie zwiększy się też ilość pamięci wbudowanej, z 4 do 8 GB. Bez zmian pozostała za to pamięć RAM, której zupełnie jak w Moto E z 2014 roku będzie 1 GB oraz tylny aparat 5 Mpix, niestety nadal bez diody doświetlającej. Nowością jest wprowadzenie modułu łączności LTE i przedniej, podstawowej kamery do wideorozmów. W dniu rynkowej premiery, Moto E drugiej generacji będzie miała zainstalowaną najnowszą wersję systemu Android – 5.0 Lollipop.

news-moto-e-2015

Oficjalnej zapowiedzi ze strony Motoroli jeszcze nie było, ale powinno to nastąpić w przeciągu kilku najbliższych dni. Wtedy też zapewne pojawi się informacja odnośnie daty premiery. Cena, jak podaje Best Buy, wynosi 99 dolarów. W Polsce smartfon nie powinien kosztować więcej niż 500 zł, rywalizując m.in. z Microsoft Lumią 535.

Źródło: Best Buy

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.