Odświeżone Apple Music

Opublikowano: 2016-05-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #gry / aplikacje

news-apple_music-3Apple Music doczeka się wkrótce sporych zmian w designie, jak i kilku nowych funkcji. Prezentacja zmodyfikowanej usługi ma nastąpić w trakcie czerwcowej konferencji deweloperskiej WWDC 2016.

Nowa wersja Apple Music dla iOS ma postawić na prostszy, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. Zmiany w designie objąć mają m.in. szatę graficzną – pojawi się więcej czerni i bieli (tła i tekst) – oraz znacznie powiększone grafiki albumów, co ma się pozytywnie przełożyć na ogólną przejrzystość stylistyczną aplikacji. Ponadto, interfejs w podglądzie albumu nie będzie się już zmieniał w zależności od koloru okładki.

news-apple_music-1Apple Music otrzyma także dodatkowe skróty 3D Touch, większy nacisk położony zostanie na dzielenie się utworami, a sekcja „For You” (Dla Ciebie) będzie uproszczona i lepiej promowana. Odświeżenie usługi wniesie dodatkowo lepsze zorganizowanie nowych treści, łatwiejsze przeglądanie toplist czy gatunków muzyki, jak również wsparcie dla tekstów piosenek. Apple współpracuje obecnie z wieloma wytwórniami, aby mieć tych tekstów jak najwięcej w momencie debiutu nowego Apple Music.

Prezentacja nowej odsłony usługi streamingowej ma się odbyć na WorldWide Developer Conference (WWDC) w czerwcu. Aplikacja ma wówczas pojawić się w wersji beta wraz z iOS 10 dla deweloperów i zainteresowanych konsumentów, a premiera finalnej wersji nastąpi najprawdopodobniej jesienią tego roku.

Uruchomione 30 czerwca 2015 roku Apple Music ma w tej chwili 13 milionów subskrybentów.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.