Oficjalne oświadczenie Play w sprawie decyzji UKE

Opublikowano: 2016-06-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #wyniki / raporty

news-play-1Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play, przedstawił stanowisko firmy w sprawie aukcji LTE i decyzji prezesa UKE o przeniesieniu bloku częstotliwości T-Mobile.

Oficjalne stanowisko P4:

“Play akceptuje decyzję UKE. Wygląda na to, że jest ona próbą pogodzenia sprzecznych oczekiwań podmiotów, które mają zarezerwowane bloki częstotliwości z pasma 800 MHz. Zmiana bloku przydzielonego dla P4 na blok C spowoduje konieczność rekonfiguracji wielu stacji bazowych oraz wygeneruje dodatkowe koszty, jednak nie spowolni realizacji naszego ambitnego programu rozwoju sieci 4G LTE Ultra.”

Przypomnijmy, że decyzją prezesa UKE, T-Mobile przydzielony został blok częstotliwości E (800 MHz) oddany przez spółkę NetNet, a dotychczas posiadana przez operatora rezerwacja częstotliwości C została oddana P4, który w zamian przekazał swoją rezerwację D. W ten sposób T-Mobile otrzymał dwie sąsiadujące ze sobą rezerwacje pozwalające na efektywne wykorzystanie częstotliwości w ciągłym bloku częstotliwości o łącznej szerokości 10 MHz.

Źródło: Play, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.