OnePlus 2 już teraz ma szansę pobić sprzedaż poprzednika

Opublikowano: 2015-07-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-oneplus2-6Od premiery OnePlus 2 minęły zaledwie trzy dni, a producent otrzymał już ponad milion “zamówień” na smartfona. Niestety nie każde zostanie zrealizowane, gdyż nadal obowiązuje system zaproszeń, który ma zapobiegać problemom z dostawami.

Na rezerwowej liście zainteresowanych kupnem nowego smartfona OnePlus jest aktualnie około 1.063 mln osób i liczba ta stale rośnie. Jeszcze wczoraj na oficjalnej stronie firmy widniało niemal 800 tysięcy zapisów. Po sukcesie OnePlus One, który od momentu debiutu sprzedał się w nakładzie 1.5 miliona egzemplarzy, takie zainteresowanie jego następcą nie powinno dziwić. Smartfon może pochwalić się topową specyfikacją i atrakcyjną ceną, zaczynającą się od 329 dolarów za podstawowy model z 3 GB RAM i 16 GB wbudowanej pamięci. „Zabójca flagowców z 2015 roku” ma zatem szansę pomóc spełnić plany chińskiego producenta, który zakłada, że do końca bieżącego roku sprzeda 5 milionów sztuk urządzeń.

news-oneplus2-zaproszeniaZaproszenia do zakupu OnePlus 2 w pierwszej kolejności trafią do zwycięzców konkursów, niektórych użytkowników forum OnePlus, a także do osób, które otrzymają je od posiadaczy smartfona. Reszta zostanie rozdzielona pomiędzy zarejestrowanych na liście rezerwowej osób. W ten sposób firma chce zapobiec natłokowi zamówień, z którym nie byłaby sobie w stanie poradzić, przez co dostawa produktu byłaby znacznie opóźniona. Niemniej, system zaproszeń może odstraszyć wielu zainteresowanych konsumentów, którzy zniecierpliwieni mogą skusić się na innego smartfona. OnePlus zapewnia jednak, że tym razem, w odróżnieniu od sytuacji sprzed roku, zaproszeń będzie do 50 razy więcej.

Sprzedaż OnePlus 2 ruszy 11 sierpnia w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Chinach oraz Europie.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.