OnePlus może pokazać nowego smartfona w przyszłym tygodniu

Opublikowano: 2015-10-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-oneplus_x-informacje-1Oferta OnePlus w tym roku poszerzy się o kolejny model smartfona. Według słów współzałożyciela firmy, Carla Pei, do sprzedaży trafi on w okolicach świąt. Prezentacji rzekomego OnePlus X możemy się jednak spodziewać już 12 października.

Chociaż nazwa urządzenia, jak i data jego ujawnienia nie zostały oficjalnie potwierdzone, na należącym do CEO OnePlus – Liu Zuoho – profilu Weibo pojawiła się grafika ukazująca mapę, na której linie układają się w literę „X”, co jest pewną poszlaką na temat prawdopodobnego nazewnictwa nowej słuchawki producenta. Natomiast wspomniana data pokrywa się z terminem zapowiedzianej wczoraj konferencji, która odbędzie się w Indiach i na której obecni będą najważniejsi przedstawiciele OnePlus.

news-oneplus_x-2Według Carla Pei, nowy smartfon będzie przeznaczony dla tych, którzy bardziej cenią design zamiast specyfikacji. Nie oznacza to jednak, że OnePlus X nie będzie wystarczająco wydajnym urządzeniem. Najnowsze doniesienia sugerują, że zostanie on wyposażony w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6795 o taktowaniu 2.2 GHz, wspomagany przez układ graficzny PowerVR G6200 oraz 2 GB pamięci RAM DDR3 i 32 GB wbudowanej pamięci flash. Poza tym telefon ma mieć aparat główny 13 Mpix z sensorem Sony IMX258, przesłoną f/2.0 i możliwością nagrywania w 4K oraz przednią kamerkę 5 Mpix do selfie i wideorozmów. Przewidywaną konfigurację zamykają złącze USB typu C, NFC, bateria o pojemności 3000-3100 mAh, jak również Android 5.1.1 Lollipop lub Android 6.0 Marshmallow. Cena modelu ma wynieść około 249 dolarów.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.