OnePlus skupia się tylko na flagowych smartfonach

Opublikowano: 2016-06-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-oneplus-pete-lauCEO OnePlus oświadczył, że firma nie ma w planach następcy ubiegłorocznego modelu OnePlus X. Tym samym kończy się jednorazowy, choć całkiem udany eksperyment Chińczyków, którzy próbowali zdywersyfikować swoje portfolio smartfonów.

Pete Lau przekazał w trakcie premiery OnePlus 3 dość ciekawe informacje na temat przyszłości swojej firmy. Najważniejsza z nich odnosi się do ewentualnego debiutu następcy OnePlus X, czyli smartfona, który w momencie premiery chwalony był za atrakcyjny design oraz dobry stosunek jakości do ceny. Niestety, odpowiedz brzmi – nie ujrzymy kolejnego takiego modelu. Szef OnePlus chce w ten sposób dać do zrozumienia, że firma rezygnuje z walki o niską i średnią półkę, skupiając się wyłącznie na swojej sztandarowej serii, która jego zdaniem została w zeszłym roku zaniedbana.

Część długoterminowych planów OnePlus zakłada również przeznaczenie większych środków na rozwój systemów Oxygen OS i Hydrogen OS, oraz dalsze inwestycje w obsługę posprzedażową i promocję marki (m.in. poprzez sprzedaż akcesoriów).

Pete Lau ujawnił też, że firma radzi sobie bardzo dobrze pod kątem sprzedaży w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Indiach, gdzie pozostaje czołową marką w segmencie urządzeń za około 300 dolarów. Z kolei w Chinach OnePlus zamierza nadal kontynuować sprzedaż internetową i nie planuje otwierać stacjonarnego sklepu.

Źródło: Engadget

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.