Opera Mini trafi do Nokii

Opublikowano: 2014-08-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #technologie #Nokia #sprzęt / podzespoły

news-opera-miniNorweska firma Opera Software może mówić o sukcesie. Udało jej się przekonać Microsoft, by w dużej części klasycznych telefonów Nokia znalazła się przeglądarka Opera Mini.

Do tej pory w telefonach marki Nokia, należącej obecnie do koncernu Microsoft, królowała niepodzielnie przeglądarka internetowa Xpress Browser. Wkrótce jednak może to się całkowicie zmienić.

Microsoft i firma Opera Software doszły bowiem do porozumienia, zgodnie z którym w sporej części telefonów Nokia będzie instalowana przeglądarka Opera Mini. Ta natomiast szybko zyskuje popularność i dzisiaj jest używana przez ponad 33 procent użytkowników mobilnych na świecie (lepszym wynikiem pod tym względem może się pochwalić jedynie Safari instalowana we wszystkich smartfonach Apple’a).

Trzeba przyznać, że Opera Mini ma swoje zalety – kompresuje strony, ma niewielkie wymagania sprzętowe, szybko działa, nie wymaga do płynnej pracy 3G i przypomina swój większy odpowiednik, czyli Operę Mobile.

W ramach nowej umowy Opera Software będzie odpowiedzialna za rozwijanie swojej przeglądarki w Nokiach Series 30 i Series 40, a także w modelach Asha. Jednak modele z najwyższej półki – Nokie Lumie wyposażone w system Windows Phone – będą nadal oferowały przeglądarkę Microsoftu, czyli Internet Eksplorera.

Źródło: www.opera.com

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.