Operatorzy mogą do końca roku wyłączyć miliony numerów prepaid

Opublikowano: 2016-04-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wyniki / raporty

img-phone-sim-2Z informacji RMF FM wynika, że w efekcie ustawy antyterrorystycznej pod koniec roku operatorzy telekomunikacyjni będą musieli wyłączyć numery na kartę, które nie zostały u nich zarejestrowane.

Obecnie w Polsce jest około 29 milionów aktywnych kart SIM w modelu prepaid. Jak się okazuje, obowiązek rejestracji będzie dotyczył nie tylko nowych numerów, ale także osób, które już mają telefony na kartę. Każdy ich posiadacz będzie musiał zgłosić się do operatora i podać swoje dane. W przypadku, gdy tego nie zrobi, zgodnie z planowanymi przepisami telekom będzie zobowiązany do wyłączenia numeru i zaprzestania świadczenia usług.

Taka regulacja ma wejść w życie pół roku po wprowadzeniu ustawy antyterrorystycznej, która to ma obowiązywać od 1 czerwca 2016 roku.

Z ustaleń RMF FM wynika, że branża jest przerażona skalą operacji. Kilka milionów osób będzie musiało odwiedzić punkty operatorów i przypisać swoje dane osobowe do karty SIM, a to może oznaczać paraliż obsługi klientów. Niewiadomą pozostaje, kto ma uprzedzać klienta, że niezarejestrowany numer zostanie wyłączony. Inne wątpliwości dotyczą również środków na koncie i ich ewentualnej utraty.

Źródło: RMF FM

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.