Oppo Super VOOC Flash Charge - pełna bateria w 15 minut

Opublikowano: 2016-02-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-oppo-super-vooc-1Oppo zapowiedziało na swojej konferencji nowe, jeszcze skuteczniejsze rozwiązanie ładujące smartfony – Super VOOC Flash Charge. W niedalekiej przyszłości ogniwo napełnimy od 0 do 100% w zaledwie kwadrans.

Nowa technologia Oppo stanowi rozwinięcie idei zapoczątkowanej w VOOC Flash Charge, które zostało wprowadzone do komercyjnego użytku w marcu 2014 roku. Dopisek „Super” odnosi się do udoskonalonych możliwości, gwarantujących pełne naładowanie baterii smartfona o pojemności 2500 mAh w 15 minut. Co więcej, ładując urządzenie tylko przez 5 minut można osiągnąć poziom 45%, zapewniający do 10 godzin prowadzenia rozmów względem 2 godzin w poprzedniej generacji technologii.

news-oppo-super-vooc-2

Zaletą Super VOOC jest również praca pod stałym napięciem 5V, co gwarantuje do 97% skuteczności ładowania i nieprzegrzewanie ogniwa. Oppo zapewnia, że ze smartfonów wyposażonych w to rozwiązanie będzie można bezproblemowo korzystać w trakcie ładowania, a ich temperatura podskoczy maksymalnie o 3.3 stopnia celsjusza. Super VOOC współpracuje zarówno ze złączem microUSB, jak i portem USB typu C i wymaga specjalnie przygotowywanych wtyczek i kabli.

Technologia wciąż jest we wczesnej fazie rozwoju, ale pierwsze urządzenie z nią na pokładzie planowane jest na koniec 2016 roku. Dostępność Super VOOC Flash Charge będzie zapewne w głównej mierze ograniczona do smartfonów Oppo, ale niewykluczone, że chińska firma udostępni ją innym producentom na całym świecie.

Źródło: Android Authority

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.