Oppo zaniepokojone podróbkami swoich smartfonów

Opublikowano: 2015-02-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-oppo-fałszywkiZazwyczaj, gdy mowa o kopiach jakiegoś smartfona, odnosi się to do gigantów branży, jak Apple czy Samsung. Czasem jednak i mniejsi producenci mają z tym problem i jednym z takich przykładów jest chińskie Oppo, które doczekało się własnych naśladowców.

Sprawa wyszła na jaw, gdy niektórzy posiadacze fałszywych smartfonów imitujących modele Oppo Find 7 i N3 odesłali je do serwisu chińskiego producenta. Później okazało się, że podobnych przypadków odnotowano już o wiele więcej – aż 644 do tej pory w samej Malezji. Reszta azjatyckiego rynku (w tym Chiny) także zostały dotknięte tym problemem, aczkolwiek nie podano dokładnych informacji na ten temat.

Oczywiście Oppo obiecuje zająć się tą sprawą i ewentualnie podjąć stosowne kroki prawne, w przypadku znalezienia fałszerzy stwierdzając, że „takie praktyki nie mogą mieć miejsca, a firma nie pozwoli sobie na oszukiwanie jej klientów”. Ponadto, producent zachęca do kupowania jego urządzeń od autoryzowanych sprzedawców lub poprzez inny, oficjalny kanał dystrybucyjny, aby uniknąć podobnych przykrości.

Źródło: SoyaCincau

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.