Orange: Światłowody nie tylko w dużych miastach. Kolejne porozumienia w drodze

Opublikowano: 2016-09-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-orange-ftth-1Orange mocno inwestuje w internet światłowodowy, który nie ma być domeną tylko dużych aglomeracji. Celem są także średnie i mniejsze miasta.

„W ostatnich dniach miałem okazję być przy podpisaniu porozumień promujących światłowodową rewolucję w Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie. Tylko w tych dwóch miastach w latach 2017-2018 ponad połowa gospodarstw domowych podłączonych zostanie do światłowodowego internetu o prędkości nawet 600 Mb/s. To dla mieszkańców i lokalnych firm wielki, technologiczny przeskok. Z punktu widzenia miasta przyciągnięcie inwestora, który inwestuje miliony złotych i przyczynia się do rozwoju lokalnej społeczności jest dużym wydarzeniem. Światłowody bezspornie wpływają na wzrost gospodarczy miasta, ograniczenie bezrobocia i poprawę komunikacji pomiędzy mieszkańcami a administracją. Nie mówiąc już o zwykłym komforcie korzystania z internetu w domu” – stwierdza Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Orange zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie dotrzeć w każde miejsce w Polsce, ale światłowody dotyczą już około 60 miast. Do dziś operator podpisał 9 umów o współpracy i jeden list intencyjny z władzami: Ciechanowa, Grodziska Mazowieckiego, Legionowa, Milanówka, Pabianic, Piaseczna, Wałbrzycha, Żyrardowa, gminą Sulęcin i warszawską dzielnicą Wilanów. Obecnie prowadzone są rozmowy z władzami 16 kolejnych miast. Istotą porozumień nie są zobowiązania finansowe samorządów. Inwestycje realizowane są tylko i wyłącznie ze środków Orange Polska.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.