Orange: Bezpieczny Starter dla maluchów

Opublikowano: 2014-09-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #prepaidy #pakiety / usługi

img-child-phone-1
Sieć Orange wprowadza do sprzedaży Bezpieczny Starter, czyli kartę SIM dla dzieci, z zablokowanym dostępem do niebezpiecznych treści w sieci.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników komórek sieć Orange wprowadza na rynek nową ofertę o nazwie Bezpieczny Starter. Chodzi o kartę SIM, która w założeniu ma być uruchomiona w telefonie używanym przez dzieci.

Aby zapewnić młodym ludziom odpowiednią ochronę, karta ma domyślnie zablokowane niektóre funkcje. Chodzi o automatyczne odcinanie użytkownika od dostępu do stron pornograficznych w Internecie oraz witryn promujących brutalne zachowania. W Bezpiecznym Starterze zablokowane są także połączenia z numerami specjalnymi o podwyższonej opłacie. Niemożliwe jest również wysyłanie wiadomości SMS na tego typu numery.

news-bezpiecznedziecko-1

Ważną cechą startera jest fakt, że dziecko może połączyć się telefonicznie z rodzicami nawet wtedy, gdy na koncie nie ma żadnych środków.

Wspomniane usługi dostępne w pakiecie Bezpieczny Starter są uruchamiane automatycznie w momencie aktywacji karty. Starter kosztuje 5 złotych i w najbliższych dniach ma trafić do sprzedaży w Całej Polsce.

Źródło: Orange

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.