Orange: Numer zarejestrujemy także przez SMS

Opublikowano: 2016-08-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #prepaidy

news-orangeDostępna jest zdalna rejestracja numeru na kartę Orange i Nju Mobile poprzez SMS-a. Można tego dokonać na dane klienta, który posiada umowę u operatora lub zarejestrowany prepaid.

Rejestracja przez SMS może być zainicjowana przez obydwie strony. Szczegóły przedstawiają się następująco:

1. Rejestracja rozpoczęta przez użytkownika, który ma niezarejestrowany numer na kartę:

  • Klient posiadający niezarejestrowany prepaid wysyła bezpłatny SMS pod numer 80280, wpisując w treści numer telefonu, na którego dane chciałby się zarejestrować. Może wskazać numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub inny zarejestrowany numer na kartę (pod warunkiem, że został on zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji).
  • Wskazany numer otrzymuje SMS z zapytaniem, czy zgadza się na użyczenie danych rejestracyjnych. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.
  • Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.

2. Rejestracja rozpoczęta przez numer z umową lub inny zarejestrowany numer na kartę:

  • Klient posiadający numer z umową na abonament, mix, Zetafon, Minutofon lub inny numer na kartę (zarejestrowany bezpośrednio w punkcie rejestracji) wysyła bezpłatny SMS pod numer 80280, wpisując w treści numer telefonu na kartę, który chciałby zarejestrować na swoje dane.
  • Wskazany numer otrzymuje SMS z zapytanie o zgodę na rejestrację. Wystarczy, że odpowie bezpłatnie TAK.
  • Oba numery otrzymają potwierdzenie skutecznej rejestracji SMS-em.

Rejestracja SMS-em może odbywać się tylko w ramach jednej marki, czyli Orange – Orange lub Nju – Nju.

Źródło: Orange

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.