Orange: Smartfon najpopularniejszy do Internetu

Opublikowano: 2015-03-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

img-orange-internet-2Liczba osób korzystających z mobilnego Internetu wzrasta z roku na rok. Wprost proporcjonalnie rośnie także wielkość przesyłanych danych oraz czas spędzony na surfowanie po sieci. W nawiązaniu do tego, Orange pochwalił się statystykami korzystania z Internetu na poszczególnych urządzeniach.

Nie powinno być zdziwieniem, że z mobilnego Internetu najczęściej korzysta się w smartfonie – zadeklarowało to 36% abonentów sieci Orange. Na kolejnych miejscach znalazły się modemy USB i mobilne WiFi (tzw. „jajka”) z wynikiem po 25%. Ostatnie miejsce należy do tabletów – 8%.

Jak widać, wzrost w głównej mierze napędzany jest przez smartfony i ich użytkowników. Poniekąd jest to spowodowane tym, że aby wykorzystać wszystkie możliwości telefonów muszą one być niemal cały czas podłączone do Internetu. Z drugiej zaś strony dostrzec można trend korzystania z więcej niż jednego urządzenia celem konsumowania treści internetowych. Nie należy przy tym zapominać, że powoli rozwija się idea używania mobilnego Internetu w zegarkach czy telewizorach.

Orange pochwalił się też, że obecnie w zasięgu jego sieci 3G znajduje się 99.39% mieszkańców, a LTE obejmuje 63.10% Polaków. Aktualne mapy zasięgu znaleźć można na tej stronie.

Źródło: Orange 

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.