Orange i Ericsson pracują nad rozwojem 5G

Opublikowano: 2016-10-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-5gOrange i Ericsson nawiązali współpracę w zakresie technologii 5G, jej dostosowania oraz zewnętrznych prezentacji. Ma to pozwolić na wdrożenie testów pilotażowych w całej Europie od 2017 roku.

Zakres współpracy obejmie m.in dostęp do bezprzewodowego wielo-gigabitowego Internetu w obszarach podmiejskich i wiejskich, rozwój technologii Internetu Rzeczy, rozwiązania pozwalające na znaczne zwiększenie zasięgu sieci mobilnych, samochody połączone z siecią, a także ewolucję stosowanych rozwiązań, z 4G na 5G, uwzględniając podnoszenie wydajności i redukcję kosztów. Firmy będą również pracować nad technologiami programowalnych sieci komputerowych (SDN) i funkcjami wirtualizacji sieci (NFV).

„Naszym celem jest przygotowanie się na rozwój technologii 5G w 2020 roku. Dzięki połączeniu sił z firmą Ericsson, stworzymy solidną sieć dla naszych klientów, która umożliwi świadczenie szerokiej gamy usług, od szybszego transferu danych z każdego miejsca, do specjalistycznych usług dla miast i sektorów przemysłowych” – mówi Alain Maloberti, Zastępca Prezesa Orange Labs Networks.

„Aby w pełni korzystać z możliwości Internetu Rzeczy, konieczne jest wprowadzenie funkcji sieciowych na wyższy poziom. Rozwój technologii 5G przyniesie korzyści nie tylko dla klientów, usprawniając funkcjonowanie telefonów i innych urządzeń podłączonych do sieci, ale także wspomoże cyfryzację całych sektorów przemysłowych i społeczeństw. Łączymy siły z Orange, aby wprowadzić te plany w życie” – wyjaśnia Arun Bansal Senior Vice President and Head of Business Unit Network Products.

Źródło: Ericsson

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.