Orange i T-Mobile testują LTE 800 na wspólnej infrastrukturze

Opublikowano: 2016-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #T-Mobile #wyniki / raporty

news-lte-3Serwis Telko.in donosi, że na niektórych stacjach bazowych T-Mobile pojawił się sygnał LTE 800 Orange.

Do tej pory operatorzy budowali sieć LTE 800 osobno i każdy wykorzystywał do tego własne maszty. Wynika to z umowy ze spółką infrastrukturalną Networks!, która nie obejmuje pasm 800 MHz i 2600 MHz.

„Obecnie prowadzimy testy technologiczne wykorzystania częstotliwości 800 MHz na współwykorzystywanej infrastrukturze. Ich celem jest sprawdzenie zaproponowanych przez dostawców urządzeń rozwiązań w naturalnych warunkach oraz ich wpływu na jakość oferowanych klientom usług” – powiedział Telko.in Wojciech Strzałkowski z biura prasowego T-Mobile Polska.

Operatorzy testują m.in. możliwość objęcia dotychczas eksploatowanym sprzętem radiodostępu pasma 50 MHz, jak tego wymaga aranżacja pasma 800 MHz dokonana przez UKE. Testy obejmują w sumie około 170 stacji bazowych w czterech różnych obszarach.

Rozmowy T-Mobile i Orange na temat warunków współpracy w kolejnych latach, w tym o rozszerzeniu współpracy w ramach Networks! o pasma 800 MHz i 2600 MHz jeszcze nie zostały zakończone.

Źródło: Telko.in

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.