Orange o wymogu rejestracji kart prepaid

Opublikowano: 2016-04-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

img-orange-1W ubiegłym tygodniu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikował projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych, proponując m.in. obowiązkową rejestrację kart prepaid. Głos w tej sprawie zabrał Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

„Jak rozumiemy z publicznych wypowiedzi przedstawicieli administracji (rządu), prace nad projektem wciąż trwają i ma powrócić do uzgodnień międzyresortowych. Co może oznaczać, że jego kształt będzie ewoluować i finalnej wersji jeszcze nie znamy. Liczymy jednak, że w tych pracach stanowisko operatorów – jako odpowiedzialnych za wdrożenie rejestracji – zostanie wzięte pod rozwagę.” – stwierdza rzecznik prasowy Orange.

Warto zaznaczyć, że obowiązek rejestracji kart prepaid funkcjonuje już w wielu krajach, dlatego sam pomysł nie jest nowością na rynku telekomunikacyjnym. Jak zauważa Jabczyński, istotne jest jednak, aby ustawodawca wyciągał wnioski z doświadczeń innych krajów oraz zapewnił najbardziej rozsądny i optymalny model wdrożenia rejestracji, przede wszystkim uwzględniając możliwości techniczno-obsługowe, czas implementacji i komfort klientów.

Ustawa wprowadzająca obowiązek rejestracji numerów na kartę ma wejść w życie tuż przed końcem tego roku. Stwarza to potencjalne ryzyko wyłączenia usług telekomunikacyjnych milionom klientów, którzy będą ten proces odkładali na późniejszy termin lub zwyczajnie o nim zapomną. Szacuje się, że aktualnie jest około 29 milionów kart SIM prepaid.

Orange zakłada, że konieczne będzie uruchomienie nowych, możliwie jak najprostszych metod rejestracji i weryfikacji, w szczególności z wykorzystaniem kanałów online, a także skuteczne dotarcie do klientów z informacją o obowiązku rejestracji. Może być na to potrzebnych około 12 miesięcy.

Źródło: Orange

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.