Orange o zmianie strategii i sprzedaży ratalnej

Opublikowano: 2016-04-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

img-orange-1Rzecznik prasowy Orange – Wojciech Jabczyński – wypowiedział się na temat niedawno wprowadzonych zmian w sposobie sprzedaży telefonów z abonamentem dla klientów indywidualnych.

„Postawiliśmy w 100% na jasny system komunikacji, w którym dokładnie widzicie, ile płacicie a telefon, a ile za usługi. Co ważne nie oznacza on, że przestaniemy wspierać sprzedaż smartfonów.” – informuje rzecznik Orange, który dodał również, że telefony nigdy nie były i nie będą za 1 zł, a ich realny koszt był „schowany” w cenie abonamentu.

Zmiana, którą wprowadził Orange nie oznacza końca ofert, w których telefon można dostać płacąc złotówkę lub 0 zł. Po prostu część faktycznego kosztu telefonu jest rozłożona na raty obok abonamentu. Wojciech Jabczyński przypomina też o rabacie 15 zł do każdego planu taryfowego, dzięki czemu w czasie 24-miesięcznej umowy uzbiera się 360 zł oraz o tym, że w przypadku niektórych telefonów ceny wyraźnie spadły po wprowadzeniu sprzedaży ratalnej. Jako przykład podany został m.in. Samsung Galaxy Grand Prime z dwuletnim abonamentem, za którego jeszcze niedawno zapłaciłoby się 1359 zł. Teraz całkowity koszt urządzenia, rat i abonamentu to 1059 zł, w przypadku dawnej taryfy za 39.99 zł (obecnie obniżonej o 15 zł). Analogicznie w tym samym planie taryfowym ostateczny koszt abonamentu i Samsung Galaxy S5 Neo spadł o 730 zł, a Galaxy S7 o 440 zł.

Rzecznik operatora uważa, że obrana strategia marketingowa, mocno wspierająca sprzedaż smartfonów, przynosi wymierne efekty, czego dowodem jest wzrost liczby klientów ofert abonamentowych w ostatnich kwartałach 2015 roku oraz coraz lepsze wyniki MNP.

„Jestem pewny, że szybko oswoicie się z ratami, które nie są żadnym „rocket science” na rynku telekomunikacyjnym. Wszyscy je stosują w mniejszym lub większym zakresie. I wcale nie zdziwię się jak wkrótce znajdziemy naśladowców.” – zakończył Jabczyński.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.