Orange ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Opublikowano: 2016-10-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-orangeWielu klientów Orange znalazło się w polu zainteresowania cyberprzestępców, którzy chcąc wyłudzić pieniądze wysyłają SMS-y o treści sugerującej uruchomienie płatnej usługi premium.

Orange informuje na swoim blogu, że klienci padli ofiarą ataków i otrzymują fałszywe SMS-y od nadawcy „INFORMACJA” lub „INFORMATOR”. Sugerują one aktywację usługi premium kosztującej 14.25 zł dziennie. W treści można przeczytać, że aby ją wyłączyć należy wysłać wiadomość o treści HP. SMS 92550.

Operator przestrzega przed takimi SMS-ami i dodaje, że żadne płatne usługi nie są włączane bez zgody klienta, a dodatkowo wszystkie z nich mają darmowe okresy próbne. Tym z klientów, którzy nieopatrznie dali się złapać na podstęp przestępców, Orange zamierza zwrócić pieniądze.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.