Orange przeprowadził test technologii G.fast - Internet o prędkości powyżej 500 Mb/s

Opublikowano: 2015-08-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-orange-wynikiW lipcu w polskim laboratorium Orange Labs przeprowadzony został pierwszy test technologii G.fast. Polegał on na uruchomieniu w tej technologii wszystkich usług z pakietu FTTH, tj. usług telewizyjnych (HDTV), głosowych (VoIP) oraz Internetu w profilu 300/30 Mb/s.

Testy zakończyły się sukcesem i już wkrótce Orange rozpocznie przygotowanie do pilotażowego świadczenia usług z wykorzystaniem G.fast. Oznacza to, że klienci otrzymają przede wszystkim szybki (powyżej 500 Mb/s) transfer danych z wykorzystaniem linii miedzianej. Pilotaż zaplanowany został na koniec bieżącego roku.

Technologia G.fast jest przeznaczona do budynków, w których niemożliwa jest instalacja światłowodu bezpośrednio w mieszkaniu klienta (FTTH). Rozwiązanie to część koncepcji DLA (Drop Line Agnostic), która zakłada wykorzystanie różnych mediów transmisyjnych dostępnych u klienta, takich jak linia miedziana, kabel koncentryczny lub przewód ethernetowy.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.