Orange przyspieszył mobilny Internet do ponad 1 Gb/s

Opublikowano: 2016-04-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-orange-lteOrange Labs we współpracy z Huawei wykorzystał agregację czterech nośnych LTE, dzięki czemu udało się rozpędzić Internet mobilny do ponad 1 Gb/s.

Orange i Huawei uruchomili testową stację bazową LTE, która agreguje 4 nośne LTE na częstotliwościach 800 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz, wykorzystując technologię transmisji wieloantenowej MIMO 4×4 oraz modulację wysokiego rzędu 256 QAM. W efekcie transmisja danych ze stacji LTE do terminala użytkownika przekroczyła prędkość 1 Gb/s.

news-orange-lte news-orange-lte-1

Orange przypomina, że stopniowo udoskonala swoją sieć, docierając do 87% mieszkańców Polski i nadając sygnał LTE z ponad 6800 stacji bazowych. Już dziś możliwe jest osiągnięcie prędkości do 300 Mb/s – oczywiście na razie tylko na niewielkim obszarze. Korzystanie w przyszłości z prędkości rzędu 1 Gb/s będzie możliwe w momencie dostępności odpowiednich terminali.

Źródło: Orange

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.