Orange rozpędził Internet do 450 Mb/s

Opublikowano: 2014-12-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Internet mobilny #wyniki / raporty

news-orange-internet-lteOrange Labs z wykorzystaniem urządzeń Huawei przetestował agregację 3 pasm częstotliwości w standardzie LTE. Dzięki pomyślnie zakończonym testom udało się osiągnąć prędkość pobierania danych na rekordowym poziomie 450 MB/s.

Wynik robi duże wrażenie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę fakt, że chodzi tutaj o Internet mobilny. Testy przeprowadzono wykorzystując jednocześnie: 20 MHz w paśmie 800 MHz, 20 MHz w paśmie 1800 Mhz oraz 20 MHz w paśmie 2600 MHz. Była to jednocześnie demonstracja, której celem miało być pokazanie, z jaką prędkością można przesyłać dane dzięki połączonym częstotliwościom nośnym w standardzie LTE.

Jak stwierdził Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska – „Jak widzicie nie poprzestajemy na nieustannej modernizacji sieci, ale testujemy także obiecujące funkcjonalności na przyszłość, jakim bez wątpienia jest m.in. agregacja pasm w technologii LTE”.

Niedawno Teleguru informował o przeprowadzonych przez sieć Plus i firmę Ericsson testach transferu danych komórkowych z prędkością 300 Mb/s. Z tematem można zapoznać się pod tym adresem.

Źródło: Orange

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.