Orange skarżony w sprawie reklamy LTE bez ograniczeń

Opublikowano: 2016-04-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

img-orange-1Komisja Etyki Reklamy ustaliła, że Orange dopuścił się w reklamie Internetu LTE błędnego stwierdzenia o braku ograniczeń prędkości.

Treść skargi wysłanej przez jednego z konsumentów brzmiała następująco (pisownia oryginalna):

„Orange na swojej stronie internetowej reklamuje Internet LTE z pakietem danych 50 GB za 59.90 zł (bez urządzenia) z informacją, że po przekroczeniu tego pakietu nie ma ograniczenia prędkości – tymczasem okazuje się, że w regulaminie jest zaszyta informacja, iż prędkość ulega ograniczeniu do 1 Mb/s po wykorzystaniu transferu 100 GB. Jest to perfidne wprowadzanie w błąd.”.

Zespół Orzekający wskazał, że w reklamie użyto stwierdzenia „Prędkość nielimitowanego LTE – Bez ograniczeń prędkości”, co może sugerować odbiorcom, że powyższa usługa dostępu do Internetu w rzeczywistości cechuje się brakiem jakichkolwiek ograniczeń. Zdaniem komisji reklama zawierając powyższe hasło może wprowadzać konsumentów w błąd co do właściwości reklamowanego produktu oraz nadużywać zaufania odbiorców i wykorzystywać ich brak doświadczenia lub wiedzy.

Stronom przysługuje prawo do odwołania się od uchwały Zespołu Urzekającego w terminie 10 dni od daty jej doręczenia.

Źródło: Rada Reklamy

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.