Orange stanął na wysokości zadania podczas ŚDM

Opublikowano: 2016-08-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-sdm-1Orange przedstawił dane dotyczące infrastruktury i usług świadczonych w trakcie Światowych Dni Młodzieży.

Sieć operatora obsłużyła ponad 2 miliony ludzi z całego świata, tysiące dziennikarzy relacjonujących wydarzenie, transmisje radiowe i telewizyjne na żywo, a także blisko 20 TB przesyłanych danych, ponad 7.4 miliona minut rozmów komórkowych i 31.145 miliona wysłanych SMS-ów.

Na potrzeby ŚDM Orange Polska rozbudował i doposażył sieć mobilną w Krakowie oraz wybudował infrastrukturę światłowodowa do Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W Brzegach, gdzie papież Franciszek odprawił mszę dla ponad 2 milionów pielgrzymów, położono 45 km światłowodu i 40 km kabli elektrycznych, co umożliwi przekaz sygnału do wysp technologicznych z wieżami nagłośnieniowymi i telebimami.

Aby zapewnić obsługę tego wydarzenia, wykorzystano około 390 km łączy światłowodowych, z czego około 90 to nowo wybudowane relacje. Dzięki nim możliwa była obsługa imprezy w miejscach uroczystości, w tym emisja sygnału telewizyjnego w jakości HD – SDI. Orange zapewnił też łącza, dzięki którym możliwe były relacje telewizyjne dla widzów na całym świecie oraz praca centrum prasowego. Dla pielgrzymów, którzy przybyli do Krakowa, operator zorganizował także mobilne strefy internetowe z darmowym dostępem do Wi-Fi.

Zespół Orange i spółki zależnej Teltech, pracujący podczas Światowych Dni Młodzieży, liczył 250 osób i skutecznie realizował zadania 24 godziny na dobę.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.