Orange testuje międzyoperatorski HD Voice

Opublikowano: 2016-01-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #Play #Plus #T-Mobile #pakiety / usługi #wyniki / raporty

news-orange-hd-voiceOrange wystartował z testami usługi HD Voice, która do końca tego roku ma być dostępna przy połączeniach do Plusa i Play.

Korzystając z technologii IP, Orange rozpoczął modernizację łączy na styku z konkurencyjnymi telekomami. Dzięki temu będzie można rozmawiać ze znajomymi z innych sieci w jakości HD, bez szumów, trzasków i podobnych utrudnień. Niedawno uruchomione we współpracy z Plusem i Play zostały testy technologii, która na to pozwala, czyli VoIP Interconnect. Od tego momentu stopniowo zwiększa się liczba jednocześnie realizowanych połączeń, a Orange monitoruje ich jakość, aby wszystko działało nienagannie.

Uruchomienie HD Voice do dwóch wspomnianych sieci planowane jest do końca 2016 roku. Jest to zależne m.in. od wyników testów oraz gotowości innych operatorów. W tym roku Orange ruszy także z testami połączeń HDV z T-Mobile.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.