Orange testuje nowe metody transmisji danych

Opublikowano: 2016-07-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #wyniki / raporty

news-orange-ftthOrange przetestował w Miasteczku Orange dwie technologie zwiększające przesył danych – jedną opartą o miedź, drugą o światłowód.

W technologii XG-Fast, czyli udoskonalonej wersji G-fast udało się specjalistom z Orange Labs oraz inżynierom z Nokia Bell Labs z Belgii osiągnąć prędkość przesyłania danych na poziomie 4.4 Gb/s po jednej parze miedzianej. Testy pokazują, że w przypadku zastosowania kabla dwuparowego można osiągnąć prędkość ponad 10 Gb/s. Trzeba jednak pamiętać, ze mowa tutaj o rozwiązaniu, w którym światłowód doprowadzony jest do piwnicy budynku i dopiero z niej biegnie przewód miedziany.

Drugi z testów, którzy przeprowadziło Orange i w którym udało się osiągnąć rekordowy wynik był test technologii XG-PON1, czyli kolejnej generacji technologii światłowodowej. Testy realizowane były przy wsparciu inżynierów z ZTE. Technologia XG-PON1 pozwoliła osiągnąć prędkości około 10 Gb/s, większych nawet niż możliwości przyjmowania danych większości dzisiaj stosowanych komputerów. Tu ograniczeniem staje się nie światłowód czy ONT (przetwornik optyczno-elektryczny stanowiący zakończenie sieci światłowodowej w technologii FFTH), lecz procesor i dysk twardy komputera.

Źródło: Orange

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.