Orange wdrożył komercyjne VoLTE

Opublikowano: 2016-10-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #pakiety / usługi

news-orange-polskaOrange Polska, jako pierwszy operator komórkowy w kraju, uruchomił komercyjnie usługę Voice over LTE, bazującą na najnowszej technologii transmisji głosu w cyfrowych sieciach komórkowych.

VoLTE działa w oparciu o takie technologie jak sieć pakietowa LTE i IMS (IP Multimedia Sybsystem). Dzięki wykorzystaniu jeszcze lepszych kodeków szerokopasmowych, jakość głosu podczas połączenia VoLTE jest wyższa niż w technologii HD Voice i porównywalna do rozmowy między dwiema osobami będącymi w bezpośrednim kontakcie. Istotną różnicą jest też czas oczekiwania na nawiązanie połączenia, który wynosi około 2 sekundy, czyli nawet czterokrotnie krócej niż w przypadku połączeń w sieciach starszych generacji. Korzystanie z LTE w czasie połączeń głosowych nie ogranicza też dostępu do Internetu. Dzięki VoLTE można w tym samym czasie prowadzić rozmowę i surfować w Internecie, bez wpływu na szybkość transmisji.

Aby korzystać z VoLTE wystarczy mieć telefon komórkowy zdolny do korzystania z tej technologii i znajdować się w zasięgu sieci 4G LTE Orange. Wyjście poza zasięg nie powoduje jednak przerwania połączenia – jest ono kontynuowane w innych technologiach dostępnych na danym obszarze. Połączenia głosowe w technologii VoLTE są rozliczane tak jak normalne połączenie głosowe zgodnie z posiadanym planem taryfowym.

Z usługi mogą aktualnie korzystać posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S7 i S7 edge z oprogramowaniem umożliwiającym korzystanie z VoLTE w sieci Orange. Klienci, którzy kupili je wcześniej, otrzymają powiadomienie o dostępnej aktualizacji oprogramowania. Telefony będą domyślnie wybierały VoLTE jako preferowaną technologię usług głosowych. Lista telefonów VoLTE w Orange ma się stale poszerzać.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.