Orange wprowadza możliwość płatności za aplikacje z Google Play

Opublikowano: 2014-12-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #abonamenty #mixy #pakiety / usługi

news-platnoscigoogleUsługa jest dostępna u pozostałych operatorów od jakiegoś czasu. W końcu jednak przyszedł czas na „pomarańczowych”, którzy jako ostatni z wielkiej czwórki krajowych operatorów zdecydowali się na wprowadzenie płatności za zakupy z Google Play.

Pierwszym operatorem, który udostępnił tego typu płatności był Play – usługa została uruchomiona w sierpniu 2013 roku. Od 22 lipca tego roku również T-Mobile umożliwił swoim klientom dokonywanie zakupów w Google Play (a także w sklepie Microsoftu) poprzez dopisanie kwoty do rachunku. Ostatnio taką możliwość płatności wdrożył także Plus.

news-orange-googleplay1Usługa „Dolicz do rachunku w Orange” dostępna jest dla posiadaczy planów abonamentowych i mix (nie dotyczy klientów ofert pre-paid). Aby z niej skorzystać należy posiadać aktywne i odpowiednio skonfigurowane konto Google Play, wybierając płatność Orange jako domyślną metodę płatności, a także włączyć w Orange online zgodę na „Płatności w Google Play” na swoim numerze abonenckim. Co oczywiste, usługa tyczy się tylko i wyłącznie wyżej wspomnianego sklepu oraz smartfonów z systemem operacyjnym Android.

news-orange-googleplayMiesięczny limit zakupów wynosi 50 zł. Każda zakupiona aplikacja, gra, książka, czy muzyka zostaje dopisana do rachunku i zostaje dokładnie wyszczególniona na fakturze za usługi telekomunikacyjne. Można zatem w prosty i przejrzysty sposób kontrolować każdą transakcję, jednocześnie nie obawiając się (w przypadku rodziców) o to, że dziecko dokona zakupów na bardzo duże kwoty. Dodatkowym plusem jest to, że każdą zakupioną aplikację można zwrócić w ciągu dwóch godzin.

Źródło: Orange

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.