Orange zakończyło modernizację infrastruktury

Opublikowano: 2014-09-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #abonamenty #Internet mobilny #wyniki / raporty

Antena

Efektem tego ma być poprawiony zasięg sieci telekomunikacyjnej oraz wyższa niezawodność. Operator poinformował też, że korzysta z 10 tysięcy stacji bazowych w całej Polsce.

Korzystanie z szybkiego Internetu w całej Polsce, lepsza jakość rozmów głosowych i dostęp do dodatkowych usług – takie mają być zalety rozbudowy i modernizacji sieci, o której zakończeniu poinformowało Orange.

Operator twierdzi, że w czasie prac trwających od maja 2012 roku wymienił sprzęt telekomunikacyjny w większości stacji bazowych i unowocześnił infrastrukturę odpowiadającą za transmisję danych. W rezultacie o 60% zwiększyła się liczba stacji bazowych, która obecnie wynosi ponad 10 tysięcy.

 Co to oznacza dla użytkowników? Orange twierdzi, że przede wszystkim poprawił się oferowany przez operatora zasięg, który dociera obecnie do 99 procent populacji kraju (dotyczy to połączeń głosowych). Nieco inaczej jest w przypadku sieci LTE – na tę chwilę technologia ta oferowana przez Orange jest dostępna dla niecałych 60% Polaków , co oznacza 22 miliony mieszkańców naszego kraju zamieszkałych w 1440 miejscowościach.

 Operator podkreśla, że dzięki modernizacji sieci wyraźnej poprawie uległa jakość połączeń, szczególnie wewnątrz budynków i w mniejszych miejscowościach, gdzie do tej pory sygnał był zbyt słaby, by można było komfortowo nawiązać połączenie z siecią.

Źródło: Orange

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.