Oszałamiający rachunek za korzystanie z Internetu na pokładzie samolotu

Opublikowano: 2014-11-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-lufthansa-wifi1Jeśli chodzi o Wi-Fi w przestworzach – linie lotnicze są monopolistami. Ta sytuacja przebija jednak wszystko, co do tej pory miało miejsce. Pasażer linii „Singapore Airlines” doznał szoku, gdy zobaczył na swoim telefonie rachunek za korzystanie z Internetu.

Jeremy Gutsche wyszedł z samolotu, spojrzał na telefon i dostrzegł, że został obciążony kwotą blisko 1200 dolarów za użytkowanie Internetu Wi-Fi na pokładzie. Wyjaśnił, że tak olbrzymia suma była rezultatem normalnego korzystania z Internetu – m.in. wysyłania e-maili oraz przesyłania dokumentów. Opłata za dostęp do Wi-Fi wynosiła niecałe 29 dolarów. Problem w tym, że limit danych równał się zaledwie 30 MB. Jak nietrudno się domysleć, taki pakiet był zdecydowanie niewystarczający, a limit szybko został przekroczony. Sam poszkodowany zachęca na Twitterze inne osoby, aby udostępniały jego post, okazując tym samym swój sprzeciw odnośnie horrendalnym i często zawyżanym cenom na pokładach samolotów.

news-rachunek-wifiPasażerowie „Singapore Airlines” oraz pozostałych linii nie powinni spodziewać się rychłych zmian w tej kwestii. Linie lotnicze zdają sobie sprawę, że mają monopol na tego typu usługi, które dla klientów są w tej chwili niemal niezbędne – stąd też takie, a nie inne ceny.

Tymczasem linie lotnicze są zobowiązane długoterminowymi kontraktami z dostawcami Internetu Wi-Fi, jak firma „Gogo”, którzy windują ceny w górę. Sytuacji nie zmieni prawdopodobnie również rosnąca konkurencja. Jedno trzeba jednak im oddać – oferowanie internetu na wysokości ponad 9 km nad ziemią nie jest łatwym zadaniem. Warto wspomnieć, że Teleguru w ostatnim czasie pisał o pomyśle największego niemieckiego przewoźnika lotniczego – Lufthansie, która dla pasażerów lotów średniego zasięgu oferuje dostęp do Internetu oraz całej masy filmów i muzyki.

Źródło: Gigaom

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.