Oto nowe, bardziej zróżnicowane ikonki Emoji

Opublikowano: 2015-02-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #gry / aplikacje

news-emoji-appleApple opublikowało wersję beta iOS 8.3 dla deweloperów, a wśród zmian, które przyniosła aktualizacja jest m.in. rozwiązanie problemu zróżnicowania rasowego emotikonek. Po raz pierwszy możemy zobaczyć, jak prezentują się nowe ikonki.

Jako że język obrazkowy jest już powszechną i popularną wśród ludzi w niemal każdym wieku formą rozmowy i przekazywania uczuć, Apple postanowiło rozwiązać problem ograniczonego wyboru koloru skóry przedstawionej emotki. O pracach nad bardziej zróżnicowanymi ikonami „Emoji” mówiono już na początku listopada ubiegłego roku. Teleguru informował wtedy o znalezieniu przez Unicode i Apple rozwiązania, które miało zakończyć problem dyskryminacji na tej płaszczyźnie. Wtedy też pojawiła się pierwsza grafika prezentująca wygląd popularnych obrazków, na której można było dostrzec sześć różnych odcieni skóry według skali Fitzpatricka.

news-apple-emoji-noweTeraz jednak, za sprawą bety iOS 8.3 otrzymaliśmy możliwość dokładniejszego zbadania, jak przedstawiają się nowe Emoji. Ikonki dają możliwość wyboru różnych kolorów z rozwijanego menu. Jest sześć różnych opcji dla skóry i włosów. Jak na razie dostępne jest to jedynie dla niektórych wspieranych urządzeń. Te, które nie mają najnowszego oprogramowania wyświetlać będą standardowe, białe symbole Emoji.

news-apple-emoji-nowe-1Zmian doczekają się też, co nie powinno być zaskoczeniem, ikony przedstawiające zegarek. Będą one pokazywać pierwszego smartwatcha kalifornijskiego producenta – Apple Watch.

news-ios-emoji-applewatch

Źródło: Mashable

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.