P4 nadal w rękach dotychczasowych właścicieli

Opublikowano: 2016-02-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Play #wyniki / raporty

img-play-money-4Portal rpkom.pl, powołując się na informacje Bloomberga, poinformował o tymczasowym zawieszeniu sprzedaży P4, operatora sieci Play, przez jego obecnych właścicieli.

Transakcja miała dojść do skutku w przypadku, gdy potencjalny kupiec wyłoży 2-3 miliardy euro, co przy obecnym kursie równałoby się kwocie od 8.8 do 13.2 miliarda złotych. Nie wiadomo, czy miała ona obejmować również zadłużenie firmy (około 5 miliardów złotych). Złożone oferty okazały się jednak zbyt niezadowalające, dlatego też właściciele P4 – grecki fundusz Tollerton Investment i islandzki Novator – zadecydowali, że nie sprzedadzą swoich udziałów.

Źródła agencji Bloomberg nie wykluczają, że rozmowy mogą zostać wznowione, aczkolwiek nie ujawniono dokładniejszych szczegółów. Play odmówił komentarza w tej sprawie.

Źródło: rpkom.pl

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.