Pasek z powerbankiem zwiększy żywotność baterii Apple Watch

Opublikowano: 2015-06-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły

news-reserve_strap-apple_watchReserve Strap, pasek z dodatkowym ogniwem dostarczającym energii Apple Watch doczekał się oficjalnej daty premiery, ceny oraz ujawnienia kilku detali odnośnie jego ostatecznego designu i funkcji.

Reserve Strap jest pierwszą opaską dla Apple Watch, która korzysta z ukrytego portu diagnostycznego, a jej zadaniem jest utrzymanie urządzenia „przy życiu” przy pomocy znajdującego się w niej banku energii (dodatkowy akumulator). Zdaniem producentów, akcesorium jest w stanie sprawić, że zegarek wytrzyma o 30 godzin dłużej na jednym ładowaniu. Ładowanie odbywać się będzie indukcyjnie, w trakcie noszenia gadżetu na nadgarstku. Co ważne, pasek został stworzony według wytycznych Apple Band Design Guidelines i nie narusza gwarancji AppleCare. Ponadto, dzięki swojej konstrukcji nie zakłóci działania czujników w Apple Watch.

Akcesorium pojawi się w sprzedaży 3 listopada 2015 roku w cenie 249.99 dolarów i będzie dostępne w trzech kolorach – białym, szarym  czarnym – oraz w wersjach dla Apple Watch z kopertą 38 i 42 mm. Koszt zakupu jest bardzo duży i dla wielu może być przeszkodą – w końcu dopłacając 100 dolarów można nabyć najtańszego Watcha. Tak czy inaczej, chętnych nie brakuje, choć dopiero rzeczywistość zweryfikuje, czy Reserve Strap wart jest swojej ceny.

Źródło: Techradar

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.