Październik pod znakiem Microsoftu – nowe Lumie, Surface Pro 4 i Band 2

Opublikowano: 2015-08-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #plotki

news-microsoft-prezentacja-urzadzeniaMicrosoft najprawdopodobniej odpuści prezentację swoich nowych urządzeń na targach IFA w Berlinie i zdaniem chińskiego portalu WPDang, miesiąc później zorganizuje konferencję, na której ujawnione zostaną długo wyczekiwane Lumie, tablet Surface Pro 4 i opaska fitness Band 2.

Gwiazdami październikowego pokazu będą z pewnością smartfony Lumia 950 i 950 XL i następca niezwykle udanego tabletu Surface Pro 3. O każdym z urządzeń wiemy stosunkowo niewiele. Dotychczasowe plotki sugerują, że oba modele smartfonów będą bardzo podobne, ale wzorem Lumii 640 i 640 XL, będą się różnić przede wszystkim wielkością ekranu. W kwestii specyfikacji można się spodziewać procesora Qualcomm Snapdragon 808/810, 3 GB RAM, aparatu w technologii PureView oraz systemu operacyjnego Windows 10 Mobile. Póki co są to jednak domysły, zatem należy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Co się zaś tyczy Surface Pro 4, w jego przypadku nie należy spodziewać się drastycznych zmian względem zeszłorocznego poprzednika – Microsoft postawi na podobne i sprawdzone rozwiązania. Niewykluczone jednak, że zwiększony zostanie rozmiar ekranu i jego rozdzielczość, a sam tablet zostanie odchudzony. Plotki wskazują też na zastosowanie w urządzeniu czytnika linii papilarnych i wprowadzeniu autoryzacji biometrycznej Windows Hello.

news-microsoft-surface-pro3Microsoft ujawni również nowy model inteligentnej opaski fitness – Band 2. Aktualnie nie wiemy jednak zbyt wiele na temat tego gadżetu. Można tylko domniemywać, że odświeżony zostanie design i pojawią się nowe funkcje.

news-microsoft-bandOprócz wymienionych urządzeń, firma z Redmond ma rzekomo jedną lub dwie dodatkowe niespodzianki przewidziane na konferencję – twierdzi WPDang. Możliwe, że debiutu doczeka się odświeżony Xbox One Slim lub inny sprzęt spod szyldu Surface, np. Surface Mini, o którym mówi się od czerwca zeszłego roku. W każdym razie, zapowiada się szczególnie gorąca jesień i miejmy nadzieje, że Microsoft pozytywnie nas zaskoczy.

Źródło: The Verge

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.