Pentagon opracuje nową technologię ubieralną

Opublikowano: 2015-08-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzedaż / wyniki

news-pentagon-technologia-wearablesAsh Carter, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych poinformował, że rząd przeznaczy 75 milionów dolarów na rozwój technologii z gatunku wearables, które mają być przeznaczone m.in. dla żołnierzy oraz lotnictwa.

Pieniądze zostaną przekazane FlexTech Alliance, konsorcjum składającemu się ze 162 firm, uniwersytetów i organizacji, w tym Boeing, Apple oraz Uniwersytetu Harvarda, które wspólnie z rządem amerykańskim opracują tzw. elastyczną, hybrydową elektronikę, którą będzie można umieścić w czujnikach. Czujniki te mają znaleźć swoje zastosowanie w wielu sektorach, chociażby lotnictwie oraz marynarce wojennej – przez swoje właściwości mają się one świetnie nadawać do umieszczenia na powierzchiach samolotów i statków. Ponadto, czujniki nosić będą sami żołnierze.

Łączna kwota inwestycji wyniesie 171 milionów dolarów, które zostaną spożytkowane na rozwijanie technologii na przestrzeni najbliższych pięciu lat. Ponad jedna trzecia tego budżetu, czyli 75 milionów dolarów, jak już zostało wspomniane, będzie pochodzić od Pentagonu. 90 milionów dolarów dołożą członkowie konsorcjum, a pozostałą sumę pieniędzy dołożą władze lokalne.

Przedstawiciele ministerstwa obrony USA stwierdzili, że gwałtowny rozwój technologii na całym świecie zmusił Pentagon do nawiązania współpracy z firmami z sektora prywatnego, zamiast opracowywać nowe rozwiązania na własną rękę.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.