Pepsi Phone P1 - tani, metalowy smartfon z czytnikiem linii papilarnych

Opublikowano: 2015-11-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-pepsi-phone_p1Pepsi oficjalnie zaprezentowało pierwszy smartfon sygnowany własną marką. Jest to przedstawiciel średniego segmentu urządzeń mobilnych, który charakteryzuje się atrakcyjną ceną i całkiem przyzwoitą specyfikacją.

Pepsi Phone P1 został wyprodukowany przez firmę Shenzen Scooby Communication Equipment, a jego specyfikacja obejmuje 5.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, pokryty szkłem 2.5D, ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 taktowany 1.7 GHz oraz 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Na wyposażeniu jest też główny aparat 13 Mpix, przednia kamerka 5 Mpix, modem łączności LTE, bateria o pojemności 3000 mAh, skaner linii papilarnych umieszczony tuż nad logiem Pepsi oraz dwa sloty na kartę SIM (jeden służy również jako gniazdo kart microSD). Zastosowany w telefonie system operacyjny to Android 5.1 Lollipop, przykryty nakładką o nazwie dido OS.

news-pepsi-phone_p1-1news-pepsi-phone_p1-3news-pepsi-phone_p1-2Pepsi Phone P1 jest dostępny za pośrednictwem strony JD.com, gdzie trwa aktualnie akcja wspierająca projekt. Pierwsze 1000 osób będzie mogło zakupić smartfona w cenie wynoszącej około 100 euro. Firma zamierza zakończyć zbiórkę 3 grudnia i wydać urządzenie na rynek w 2016 roku.

Źródło: Fonearena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.