Pepsi wkracza na rynek smartfonów

Opublikowano: 2015-10-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-smartfon-pepsi-2W rozmowie z Agencją Reutera, firma PepsiCo potwierdziła, że niedługo wystartuje z własną linią smartfonów i akcesoriów, które pojawią się na chińskim rynku.

Kilka dni temu w sieci przewinęła się informacja, że Pepsi szykuje swój debiutancki smartfon. Niewielu zdawało się w to wierzyć, lecz teraz, gdy jedna z przedstawicielek firmy potwierdziła te doniesienia, możemy rozpocząć odliczanie do premiery, która ma się odbyć 20 października.

PepsiCo nawiązało współpracę z pewnym nieujawnionym, chińskim producentem smartfonów, czego efektem ma być model o nazwie Pepsi P1, wyposażony w 5.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej i czytnik kart microSD. Dodatkowo, urządzenie ma mieć 13-megapikselowy aparat główny, przednią kamerkę 5 Mpix oraz baterię o pojemności 3000 mAh. Prawdopodobną specyfikację uzupełnia system Android w wersji 5.1 Lollipop.

news-smartfon-pepsi-1Wygląda więc na to, że pierwszy telefon popularnego producenta napojów gazowanych nie będzie zwykłym, budżetowym modelem, tylko całkiem ciekawie zapowiadającą się konstrukcją, która w parze z przewidywaną ceną (w przeliczeniu około 205 dolarów) może przykuć uwagę konsumentów w Chinach. I prawdopodobnie tylko ich, gdyż nic nie wskazuje, że słuchawka zawita na innych rynkach.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.