Peter Chou odszedł z HTC

Opublikowano: 2016-06-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-peter-chouWspółzałożyciel i były prezes HTC – Peter Chou – opuścił firmę i związał się firmą Digital Domain, specjalizującą się w tworzeniu komputerowych efektów specjalnych.

Chou przez 10 lat pełnił funkcję CEO w HTC. W 2015 roku, niedługo po premierze smartfona HTC One M9 i w obliczu złej sytuacji finansowej firmy, jego miejsce zajęła Cher Wang – dotychczasowa przewodnicząca rady nadzorczej, która od lat zajmowała się również marketingiem i sprawami kadrowymi.

Były szef HTC zajął wówczas pozycję w nowo utworzonym oddziale Future Development Lab, choć jak się okazuje, w rzeczywistości rozpoczął poszukiwania nowego miejsca pracy. Znalazł je we wrześniu 2015 roku, przejmując dowodzenie w Digital Domain – firmie zajmującej się efektami specjalnymi, współzałożonej przez Jamesa Camerona i należącej obecnie do Sun Innovations z Hong Kongu. Z oficjalnego stanowiska HTC możemy jednak wyczytać, że od tamtego momentu Peter Chou pomagał firmie, pełniąc funkcję doradcy.

Źródło: Ubergizmo

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.