Peter Shen nowym dyrektorem finansowym HTC

Opublikowano: 2016-06-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #sprzedaż / wyniki

news-htc-wyniki-1Po dwóch latach poszukiwań, HTC znalazł w końcu odpowiednią osobę na stanowisko dyrektora finansowego.

Peter Shen obejmuje pozycję CFO, zastępując pełniącego tę rolę od kwietnia 2012 roku Chianlin Changa. Tym samym HTC kończy ponad dwuletnie poszukiwanie, którego celem było znalezienie kogoś, kto pomoże w opanowaniu nieciekawej sytuacji finansowej firmy. Shen, który pracował poprzednio w Inotera Memories oraz HP, objął również stanowisko rzecznika prasowego.

Chianlin Chang pozostanie w zarządzie HTC i przejmie dowodzenie w oddziale sprzedaży.

Przed HTC i jego nowym dyrektorem finansowym stoi trudne zadanie. Jak pokazują wyniki za I kwartał tego roku, tajwański koncern odnotował 148 milionów dolarów starty oraz 64-procentowy spadek przychodów w porównaniu do analogicznego okresu 2015 roku. Duże nadzieje na przyszłość wiązane są z wirtualną rzeczywistością i goglami HTC Vive, a także flagowym smartfonem HTC 10. Czy wystarczy to jednak do odbudowania dawnej pozycji?

Źródło: Techcrunch

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.