Pierwsza polska recenzja Apple iPhone 6!

Opublikowano: 2014-09-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #polecane #Apple #sprzęt / podzespoły

news-iphone6-pool-1Po kilku dniach bardzo intensywnych testów w kalifornijskiej krainie Apple, Teleguru już wie, czy faktycznie warto było czekać rok na najnowszego smartfona amerykańskiego giganta.

Konferencja Appla jak co roku zelektryzowała nie tylko branżowe media, ale też zwykłych użytkowników urządzeń mobilnych. Pokazano dwa iPhone’y w różnych rozmiarach. Teleguru.pl, jako jedyna polska redakcja, miał okazję dogłębnie przetestować najnowsze dzieło Apple przez kilka intensywnych dni, dzięki swoim kontaktom w Kalifornii.

W tym roku Apple przygotowało dwa smartfony, z czego mniejszy ma ekran o przekątnej 4.7 cala (rozdzielczość 750 x 1334 pikseli), dwurdzeniowy procesor taktowany 1.4 GHz oraz, jako pierwszy smartfon marki Apple, smukłą obudowę wykonaną z metalu. Na zdjęciach sprzęt prezentuje się rewelacyjnie, a w rzeczywistości co najmniej równie dobrze. Niestety, Apple nie ustrzegło się jednak pewnych niedociągnięć.

Wiele osób zapewne zastanawia się, jak powiększenie gabarytów wpłynęło na komfort korzystania z telefonu i jak model ten wypada na tle starszego, ale nadal niesamowicie atrakcyjnego iPhone 5S. Już teraz można powiedzieć, że zaskakująco dobrze! Ulepszono niemal każdy aspekt poprzednika, mimo że nie widać tego np. w specyfikacji. Za przykład może posłużyć aparat, który nadal ma „zaledwie” 8 Mpix, a w praktyce robi widocznie ładniejsze zdjęcia niż poprzednik. Również czas pracy na baterii uległ poprawie, aczkolwiek jest to i tak pięta achillesowa tego smartfona.

Już za kilka tygodni Polacy (nie licząc największych miłośników Apple, którzy wybrali się do Niemiec) będą mieli okazję sprawdzić iPhone’a 6 w praktyce, ale czy dorównuje on swoim poprzednikom? Czy Samsung naprawdę miał powody, żeby nabijać się w swoich reklamach z najnowszego urządzenia amerykańskiego giganta?

Tego i wiele więcej dowiecie się w naszej recenzji iPhone 6!

Natomiast dla fanów Androida (lub osób z mniej zasobnym portfelem) Chińczycy przygotowali podróbkę iPhone 6, czyli Sophone, o którym więcej przeczytać można na stronie:
http://www.teleguru.pl/wiadomosci/artykul/iphone_6_za_450_z%C5%82otych__w_chinach_wszystko_jest_mo%C5%BCliwe_398 :)

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.